CZYTAM W PODRÓŻY… HERBERTA

czytam w podrozy 1

6 kwietnia 2016 r. odbyła się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży… Herberta”, w którą po raz kolejny włączyła się Biblioteka w Łazach. Tego dnia w Centrali i filiach bibliotecznych osobom kochającym literaturę i wszystkim zainteresowanym kampanią wręczaliśmy zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które mamy nadzieję, zainspirują do zainteresowania twórczością Poety i poezją w ogóle. Zasadniczym celem akcji jest właśnie upowszechnianie spuścizny twórczej Herberta i zachęcenie społeczeństwa do sięgania po twórczość poetów, na przykład podczas… podróży. Akcja jest przedsięwzięciem promującym czytelnictwo, organizowanym przez Fundację w ramach kampanii „Pan Cogito”.