Z książką za pan brat…

W związku ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich przypadającym na 23 kwietnia, w ciągu ostatniego tygodnia podejmowaliśmy inicjatywy służące promocji czytelnictwa.
Święto książek uczciliśmy w Łazach oraz w filiach bibliotecznych w Wysokiej, Niegowonicach oraz Chruszczobrodzie.
W Łazach 21 i 22 kwietnia odbyły się czytania w przedszkolach, podczas których maluchy wysłuchały kilku bajek polskich i zagranicznych autorów. Spotkaniom towarzyszył także… śpiew, którym dzieci dziękowały czytającym bibliotekarzom.

Filia Biblioteczna nr 1 w Niegowonicach gościła przedszkolaków z tamtejszego przedszkola wraz z wychowawcami i opiekunami. Przedszkolaki zwiedzając bibliotekę dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki i jak się w niej zachowywać. W trakcie spotkania dzieci wykonały kolorowe zakładki do książki. Następnie z wielką uwagą wysłuchały książki czytanej przez bibliotekarza.


W Szkole Podstawowej w Wysokiej oraz w przedszkolu dzieci wysłuchały znanych bajek i baśni czytanych przez pracownika Filii nr 2 oraz wzięły udział w quizie „Kto to taki?”, związanym z bajkami, a 26 kwietnia odbyło się wspólnie zorganizowane pasowanie na czytelnika biblioteki, któremu towarzyszyły przygotowane przez uczennice klas IV i V inscenizacje dla pasowanych pierwszaków.

Światowy Dzień Książki uczcili także najmłodsi czytelnicy w Chruszczobrodzie. 25 kwietnia w Filii nr 3 miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika, przygotowane przez bibliotekę szkolną i publiczną, podczas którego dzieci uroczyście dołączyły do grona wielbicieli książek. 28 kwietnia gośćmi Biblioteki były natomiast przedszkolaki, które wzięły udział w spotkaniu „Bajki czarownicy”.

Skip to content