Odjazdowy Bibliotekarz 2016 – przyłącz się!

odjazdowy Start Rajdu: 9 czerwca 2016r., godz. 10:30

Miejsce startu: Plac przy fontannie

Miejsce mety: Biwak w Skałbanii

Tradycyjnie nasza trasa rozpoczyna się w centrum miasta Łazy na placu przy fontannie. Zbieramy się o godz. 10.30. Po zapoznaniu się z Regulaminem Rajdu, rozdaniu koszulek, kamizelek, chorągiewek i innych gadżetów oraz przeprowadzeniu akcji bookrossingowej wśród mieszkańców Łaz wyruszymy o godz. 11.00 ul. Daszyńskiego, drogą asfaltową kierując się w stronę ul. Głazówka. Następnie skręcimy w lewo i jedziemy w stronę Słotwiny drogą przez las, po czym skręcimy w prawo i ul. Kolejową w Niegowonicach dojedziemy na krótki odpoczynek do punktu postojowo- wypoczynkowego. Z tego miejsca dojedziemy do skrzyżowania drogi wojewódzkiej Dąbrowa Górnicza – Ogrodzieniec. Kierując się prosto ul. Sportową szlakiem czerwonym przez Niegowoniczki i Jeziorowice dojedziemy do Błojca. Zatrzymamy się przy Pomniku Poległych Partyzantów z 1944 r. i straconych mieszkańców przysiółka, oddając hołd – zapalimy znicz. Z tego miejsca szlakiem Partyzantów Ziemi Olkuskiej dojedziemy do Sołectwa Skałbania. Po drodze zatrzymamy się przy źródełku św. Jana Nepomucena. Stamtąd już prosta droga do biwaku w Sołectwie Skałbania, gdzie znajduje się meta tegorocznego rajdu. Tam planujemy liczne atrakcje: ognisko, pieczenie kiełbasek, loterię fantową, konkursy.

Zapoznaj się z REGULAMINEM RAJDU

Przyłącz się!
Jeżeli masz pytania, skontaktuj się koordynatorem rajdu:
Halina Kudela, tel.: 32 6729446; e-mail: biblioteka@lazy.pl