ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2016

9 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”. Rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów rozpoczął się tradycyjnie w centrum Łaz na placu przy fontannie.


Po rozdaniu pomarańczowych koszulek, chorągiewek i innych gadżetów oraz przeprowadzeniu akcji bookcrossingowej wśród mieszkańców Łaz uczestnicy rajdu wyruszyli w kierunku sołectwa Skałbania. Rowerzyści jechali przez Słotwinę, Niegowonice, Jeziorowice oraz Błojec, gdzie zatrzymali się przy Pomniku Poległych Partyzantów z 1944 r. i straconych mieszkańców przysiółka. Z tego miejsca szlakiem Partyzantów Ziemi Olkuskiej dojechali do biwaku w Skałbanii, mijając źródełko św. Jana Nepomucena.

Na mecie tegorocznego rajdu na wszystkich jego uczestników czekały liczne atrakcje: grill, pieczenie kiełbasek, loteria fantowa oraz konkursy zręcznościowe. Rowerzyści sprawdzali swoje umiejętności czytając fragmenty trylogii H. Sienkiewicza w trakcie jazdy rowerem, ścigali się tyłem, brali udział w sztafecie oraz uczestniczyli w „wyścigu” na linie. Było… pomarańczowo i odjazdowo!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy przyczynili się do zbudowania fantastycznej atmosfery i wyglądu rajdu: za serdeczne przyjęcie i wsparcie pani sołtys sołectwa Skałbania Halinie Stajno oraz członkom Rady Sołeckiej Joannie Sierpińskiej i Pawłowi Kotania, za zabezpieczenie rajdu policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, za wsparcie Parkowi Wodnemu Jura, Centrum Promocji i Przedsiębiorczości w Łazach oraz państwu Urszuli i Grzegorzowi Kozioł.

Skip to content