DZIEŃ SENIORA W ŁAZACH

dzien-seniora-2016

Symboliczne przejęcie władzy poprzez wręczenie klucza seniorom stało się nieodłącznym elementem obchodzonego Dnia Seniora, które w tym roku w Łazach odbędzie się 13 października.

To bardzo ważne październikowe święto ma na celu podkreślenie dużego znaczenia seniorów w życiu lokalnych społeczności.  Z jednej strony ich aktywność i zaangażowanie w działalność i rozwój miasta jest zauważalna na płaszczyznach kulturalnych, oświatowych, sportowych. Pozostaje jednak druga kwestia zwrócenia uwagi na potrzeby i problemy osób starszych oraz bariery, na które napotykają każdego dnia.

Święto Seniora w Łazach rozpocznie się 13 października w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 15:00 inauguracją roku akademickiego UTW. Godzinę później nastąpi uroczyste przekazanie seniorom klucza do bram miasta przez burmistrza Macieja Kaczyńskiego, po którym uczestnicy spotkania udadzą się nad Zalew Mitręga, gdzie odbędzie się piknik integracyjny.

Organizatorami tegorocznego Dnia Seniora jest Gminna Rada Seniorów, UTW i UM w Łazach.