mini-TURNIEJ WIEDZY O PAŃSTWACH SKANDYNAWSKICH

Zmagania turniejowe z zakresu wiedzy o państwach skandynawskich za nami. W turnieju rywalizowali między sobą uczestnicy Świetlicy Środowiskowej “Stokrotka”.

 _sam2176

_sam2251

W pierwszym etapie dwie drużyny”czerwonych” i “niebieskich” zmierzyły się z testem – krzyżówką imitującą flagę państwa skandynawskiego. Za samodzielne rozwiązanie każdego pytania drużyny otrzymywały punkty. W przypadku trudnych zagadnień można było skorzystać z koła ratunkowego – tabletu z dostępem do sieci:-). Ostatecznie umysłowe zmagania z krzyżówką zakończyły się sukcesem. Hasło główne “Festiwal Nordalia” zostało zdefiniowane.

Kolejną konkurencją było “Memory”, gra pamięciowa polegająca na odnajdywaniu par takich samych kart. Zgodnie z założeniem tematyka kart nawiązywała do Skandynawii. Obrazki przedstawiały postacie zbudowane z klocków Lego.

Na zakończenie turniejowych zmagań, w ruch poszły kredki do malowania twarzy. Skandynawskie barwy ozdobiły ręce oraz uśmiechnięte buzie. Uczestnicy przez dobrą zabawę pokazali, że rywalizacja nie jest najważniejsza.

Skip to content