Kartki świąteczne dla Hospicjum

img_0102-kopiaStowarzyszenie Wsi Niegowonice i Niegowoniczki oraz Filia Biblioteczna nr 1 w Niegowonicach już po raz kolejny włączyła się do szkolnej akcji charytatywnej. Z tej okazji odbyły się w Bibliotece warsztaty plastyczne „Kartka Bożonarodzeniowa na rzecz Hospicjum Cordis  w Katowicach”. Kartki wykonywały dzieci z tutejszej Szkoły Podstawowej. Zaangażowani byli również rodzice.  Udało się wykonać ponad 100 kartek, które jak co roku zawiezie do hospicjum koordynatorka akcji  pani Wioletta Dratwa.  Następnie kartki te będą sprzedawana przy parafiach kościelnych, a zebrane pieniądze pozwolą spełnić chociaż niektóre  marzenia podopiecznych hospicjum.
Do akcji przyłączyły się także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach, Filia nr 6 w Ciągowicach oraz Filia nr 3 w Chruszczobrodzie. W Łazach kartki przygotowywali wychowankowie Świetlicy „Stokrotka”, w Ciągowicach klasa II i III Niepublicznej Szkoły Podstawowej, natomiast w Chruszczobrodzie uczniowie klasy II tamtejszego Gimnazjum.