Ludomisie w bibliotece

Gigantyczna plansza, kostka i żywe pionki – jednym słowem gra planszowa „Ludomiś” wzorowana na popularnym „Chińczyku”. Tak świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece w Łazach.

Zabawa polegała na przeprowadzeniu wokół całej planszy wszystkich swoich żywych pionków – Ludomisi. Na gigantycznej planszy rywalizowały cztery drużyny: niedźwiedzi polarnych, malajskich, grizzly oraz pand. Ruchy żywych pionków wyznaczały rzuty kostką. Dodatkowe punkty można było otrzymać za tzw. pole premiowe – oznaczone śladem niedźwiedzia. Gracz stając na polu premiowym odpowiadał na pytanie. Prawidłowa odpowiedź uprawniała do dodatkowego rzutu kostką. Nie obyło się oczywiście bez zbijania pionków rywala.

Dopełnieniem spotkania było „Misiowe Memory”, czyli szukanie bliźniaczych kart z wizerunkiem książkowych i filmowych misiów. Był Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Miś Coralgol, Paddington i inne pluszaki. Na zakończenie wszystkich czekał prawdziwy test smaku. Dzieci z zawiązanymi oczami próbowały odgadnąć nazwę warzywa lub owocu. Wszystkie zaproponowane tego dnia gry połączyły przyjemne z pożytecznym.

W trakcie zabawy dzieci uczyły się współpracy w grupie, umiejętności pogodzenia się z przegraną, szacunku do przeciwnika oraz stosowania w życiu zasad fair play. Uczestnikami zajęć byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach – klasa II „a” pod kierunkiem Danuty Gotfryd oraz pluszowe maskotki.

Skip to content