Świąteczna szyszkomania w Bibliotece

_sam2749Świąteczny czas jest zwyczajowo godzinami wypełnionymi przygotowywaniem ozdób i dekoracji oraz rozmowami o bożonarodzeniowych obyczajach. Jak co roku, grudzień jest miesiącem wielkich przygotowań we wszystkich bibliotekach naszej gminy.
W związku ze zbliżającymi się świętami w Bibliotece w Łazach 14 grudnia zorganizowano warsztaty „Święta z szyszką”, w których udział wzięli uczniowie klasy III szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 1 w Łazach pod opieką pani Ewy Kocyby. Uczestnicy zajęć przygotowywali niecodzienne, bo szyszkowe bombki. Używając brokatów, wstążek i kleju na gorąco tworzyli prawdziwe cudeńka, ciesząc się, że choinki w ich domach ozdobią małe, własnoręcznie przygotowane arcydzieła. Podczas warsztatów dzieciom pomagały bibliotekarki oraz pani Edyta Bębenek, jednak była to tylko pomoc techniczna, ponieważ plan działania od początku należał do młodych artystów.