“RE-MIKS w bibliotece! Rocketium”

Dziel się wiedzą, mnóż pomysły!

To hasło przewodnie ludzi tworzących sieć LABiB. A czym jest LABiB?

„LABiB to specjalna platforma internetowa stworzona z myślą o bibliotekarkach, bibliotekarzach i bibliofanach, którzy chcą dzielić się wiedzą, zbierać doświadczenia i pomnażać pomysły. To możliwość poznania nowych narzędzi i technologii oraz sprawdzonych metod pracy. Przestrzeń spotkań, poszukiwania rozwiązań i wspólnych eksperymentów” – czytamy na stronie portalu.

I jednym z takich właśnie wspólnych eksperymentów jest cykl warsztatów on-line pn. „RE-MIKS w bibliotece”. Przedsięwzięcie ma pokazać młodzieży i bibliotekarzom jak w twórczy i ciekawy sposób można wykorzystywać nowe media.

Podczas kolejnych zajęć warsztatowych pracowaliśmy z narzędziem Rocketium.

Skupiliśmy się na tworzeniu scenariusza i zdjęć do naszego filmiku. Potem to już była sama przyjemność: wybór zdjęć, czcionki, podkładu muzycznego, animacji, przejść…

Dziś uchylamy tylko rąbka tajemnicy. Odkrywamy przed Wami kilka fotek z ostatnich zajęć.