Bezpieczny Internet w Bibliotece

Dzień Bezpiecznego Internetu17 lutego odbyła 13. edycja akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W związku z tym w Bibliotece w Łazach oraz filiach bibliotecznych organizowano zajęcia edukacyjne koncentrujące się wokół tegorocznego hasła: „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.
Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Dzieci i młodzież miały dojść do wniosku, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Na zajęcia składały się: pogadanki o zagrożeniach i korzyściach związanych z Internetem oraz nowymi technologiami, oglądanie krótkich filmów edukacyjnych, a także tworzenie rysunków i plakatów zachęcających do właściwego korzystania z Internetu.