Wszystkie dzieci pięknie czytają

16 lutego 2017 r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbył się finał XV edycji miejsko-gminnego konkursu czytelniczego pt. „Wszystkie dzieci pięknie czytają ze zrozumieniem. Książka bawi, uczy, wychowuje”. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez Bibliotekę i Szkołę Podstawową nr 3 w Łazach.
W konkursie wzięło udział 10 trzecioklasistów wyłonionych w eliminacjach szkolnych z 8 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Łazy.

Podczas finału konkursu uczniowie głośno czytali przygotowany przez siebie tekst, a następnie przygotowany przez organizatorów konkursu wiersz Karola Szpalskiego i Mariana Załuckiego „Ada – co podpowiada” i udzielali pisemne odpowiedzi na pytania związane z treścią przeczytanego wiersza. Ich umiejętności – płynność czytania, wyrazistość, pauzowanie, akcentowanie, trafność interpretacji i walory artystyczne – oceniało Jury w skłądzie: Maria Płatek – przewodnicząca, Elżbieta Gradzik, Marzena Bargieł, Małgorzata Poskrobko.
Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu i sprawdzeniu prac pisemnych przyznałą nagrody książkowe i dyplomy zdobywcom trzech pierwszych miejsc:

I miejsce ZOFIA BOCHEŃSKA – Zespół Szkół nr 3 w Chruszczobrodzie (opiekun Beata Chwalba)
II miejsce JULIA PIETRUSZKA – Zespół Szkół nr 2 w Niegowonicach (opiekun Ewa Kaczyńska)
III miejsce KACPER GŁĄB – Szkoła podstawowa nr 3 w Łazach (opiekun Edyta Gibas)

Pozostali uczestnicy za udział w konkursie otrzymali wyróżnienia i drobne upominki ufundowane przez Bibliotekę.
???????????

Skip to content