„Magiczna skrzynka” wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki I naboru do Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja Czytelnictwa 2017”.  Miło nam poinformować, że wniosek Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach na zadanie pn. „Magiczna skrzynka” został pozytywnie rozpatrzony. Wyniki są dostępne pod adresem:

http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finanse/programy-ministra/programy-mkidn-2017.php
na podstronie programu “Promocja czytelnictwa”.

Koncepcja zadania pn. „Magiczna skrzynka” polega na wykorzystaniu w pracy z dziećmi metody Kamishibai, jako narzędzia ułatwiającego naukę czytania, opowiadania, rysowania i pisania opowiadań. Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dzieciom. Dosłownie jest to teatr obrazkowy, który wykorzystuje ilustrowane papierowe karty oraz drewnianą skrzynkę, na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w niej przedstawiane są karty z historią.

Podczas trwania Tygodnia Bibliotek przeprowadzimy cykl międzypokoleniowych warsztatów tworzenia bajki Kamishibai “Słucham, tworzę, ilustruję”. Warsztaty wyłonią lokalnych liderów metody Kamishibai, którzy przy użyciu skrzynki będą snuć opowieści w swoich środowiskach. 29 września 2017 r., w Dniu Głośnego Czytania odbędzie się finał projektu. Będzie to uliczny spektakl „Magiczna skrzynka”, podczas którego dzieci i ich opiekunowie zaprezentują szerokiej publiczności swoją autorską opowieść Kamishibai.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

mkidn_01_cmyk

 

Skip to content