Interaktywna podróż na iPadzie

Znakiem współczesnego świata są nowoczesne technologie. W związku z tym dzieci od najmłodszych lat funkcjonują w cyfrowej rzeczywistości. Wyzwaniem dla nas rodziców i edukatorów jest więc zadbanie o to, by dostarczyć im narzędzi i treści, które są bezpieczne i pożyteczne.
Jedną z najciekawszych, a zarazem przyjaznych dziecku aplikacji mobilnych jest „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Ponadczasowy wiersz w mistrzowskiej interpretacji Piotra Fronczewskiego nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy i wychowuje.

O edukacyjnych walorach aplikacji mogły przekonać się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Łazach. W multimedialną podróż Tuwimowską „Lokomotywą” wyruszyliśmy 4 kwietnia br. razem z grupą integracyjną “Śpiewające krasnale”.

Mobilna aplikacja zachwyciła nie tylko zabawnymi ilustracjami i przyjemną ścieżką dźwiękową, ale przede wszystkim interaktywnymi elementami. Wszyscy z entuzjazmem poili spragnione zwierzęta, strzelali z armaty, układali rozsypane kufry, czy sprzątali peron po niesfornej małpce.

Na zakończenie dzieci z pomocą opiekunów przygotowały plastyczną interpretację wiersza oraz grafikę w aplikacji Pstryk Komiks.

Skip to content