Tydzień z “e-Pasjami”

Tegoroczny Tydzień z Internetem to już historia… ale jaka historia. W dniach 27-31 marca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach oraz filiach bibliotecznych w Niegowonicach, Wysokiej, Chruszczobrodzie, Grabowej i Ciągowicach bibliotekarki prowadziły warsztaty „e-Pasje”, których motywem przewodnim było hasło: „Inspiruj się i dziel swoimi pasjami”. Zajęcia z iPadami poświęcono w tym roku klasom 1-3 szkół podstawowych. Prowadzące toczyły rozmowy o dziecięcych pasjach, zainteresowaniach i hobby, a następnie starały się pokazać, że Internet to świetna przestrzeń poszukiwań inspiracji i kopalnia pomysłów dotyczących różnych dziedzin. Dzieci przy pomocy iPadów śledziły blogi, oglądały filmiki i testowały pomysły innych osób na plastyczne majsterkowanie. Dodatkowo zaprezentowano aplikację „Pstryk komiks”, w której najmłodsi tworzyli komiksowe scenki z utworzonych przez siebie zdjęć.

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania, której koordynatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu oraz technologii mobilnych: tabletów i smartfonów.
Tegoroczny przepis na zajęcia był bardzo prosty: 6 iPadów i 6 warsztatów w różnych miejscowościach, ciekawa aplikacja, blogi, z których czerpaliśmy pomysły, krótkie nagranie w Łazach, a w Chruszczobrodzie kilku młodych wolontariuszy, którzy wspierali w działaniach najmłodszych. Spędziliśmy kreatywny e-Tydzień z iPadem w ręku.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŁAZACH:


FILIA NR 1 W NIEGOWONICACH:

FILIA NR 2 W WYSOKIEJ:

FILIA NR 3 W CHRUSZCZOBRODZIE:

FILIA NR 4 W GRABOWEJ:

FILIA NR 6 W CIĄGOWICACH:

Więcej zdjęć na Facebooku :)

Skip to content