Żonkile w Bibliotece

18 i 19 kwietnia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach nabrała słonecznego koloru. Wszystko za sprawą społeczno – edukacyjnej akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którą włączyła się nasza Biblioteka. Działania upamiętniają powstanie w getcie warszawskim.
18 kwietnia odbyły się u nas zajęcia plastyczno-historyczne „Akcja żonkile dla najmłodszych”, podczas których najmłodsi czytelnicy tworzyli symbol całej akcji – piękne papierowe żonkile i słuchali fragmentów wspomnień Hany Gofrit wydanych pod tytułem „Chciałam wzlecieć jak motyl”.

19 kwietnia miało miejsce spotkanie historyczne dla mieszkańców Łaz „Akcja żonkile w Bibliotece”, w trakcie którego wyświetlono film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”.