Odjazdowy Bibliotekarz 2017 – Przyłącz się!

ODJAZDOWY 2017Start rajdu: 22 czerwca 2017 r.

Miejsce startu: Plac przy fontannie

Miejsce mety: Wiesiółka – Plac Ochotniczej Straży Pożarnej

Rajd rozpoczynamy w centrum Łaz na placu przy fontannie. Zbieramy się o godz. 10.30.

Po zapoznaniu się z Regulaminem Rajdu, rozdaniu koszulek, kamizelek, chorągiewek i innych gadżetów, oraz przeprowadzeniu akcji bookcrossingowej wśród mieszkańców Łaz, wyruszymy o godz. 11.00 ul. Kościuszki, mijamy budynek Banku Spółdzielczego, w którym w latach 70-tych mieściło się Kino Ateneum, skręcamy w ul. Topolową, przy której znajdował się powstały w 1950 r. Bank Spółdzielczy. Jedziemy w kierunku kamionki, skręcamy w ul. Stara Cementownia i dojeżdżamy do ruin Starej Cementowni „Portland”. Mijamy stację benzynową, ul. Wiejską dojedziemy do ul. Poniatowskiego, gdzie mieściła się Bożnica Żydowska (obecnie sklep przemysłowy), dalej skręcamy w prawo w ulicę Targową i kolejny raz w prawo na ul. Kościuszki, z której będziemy się kierować w stronę Urzędu Miejskiego w Łazach, gdzie mijając budynek skręcimy w lewo, dalej za wiaduktem w prawo w ul. Pocztową, gdzie w okresie międzywojennym mieściła się Poczta oraz Zakład Spółdzielnia Pracy „Ceramiczna”. Potem udajemy się na ul. Stawową w kierunku Leśniczówki. Jadąc leśną ścieżką, wyjedziemy na skrzyżowaniu na ul. Mickiewicza. Po prawej stronie mijamy KTS (Kolejową Automatyczno Telefoniczną Stację), następnie opustoszały budynek Przychodni Kolejowej, oraz Ośrodek Zdrowia Medicus, który powstał w miejscu Stołówki Kolejowej. Na rogu budynku dawnej Przychodni Kolejowej skręcimy w lewo przy blokach kolejowych, gdzie wyjedziemy na ul. Kochanowskiego i udamy się przez wiadukt pod dworzec kolejowy, skąd ruszymy w ul. Daszyńskiego, gdzie miniemy Zakład  Materiałów Ogniotrwałych. Następnie pojedziemy prosto do Głazówki. Na rozwidleniu skierujemy się w prawo w stronę Gzichowa i dalej prosto drogą, która doprowadzi nas do miejscowości Wiesiółka do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie mieści się meta tegorocznego rajdu.

Zapoznaj się z REGULAMINEM RAJDU

Przyłącz się!
Jeżeli masz pytania, skontaktuj się koordynatorem rajdu:
Halina Kudela, tel.: 32 6729446; e-mail: biblioteka@lazy.pl