Odjazdowy Bibliotekarz ‘2017

???????????Czy rower może mieć cokolwiek wspólnego z biblioteką? Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nie, a jednak! Przekonali się o tym wszyscy uczestnicy kolejnej edycji niezwykłej książkowej wyprawy, toczącej się na dwóch kołach, czyli Rajdu Odjazdowy Bibliotekarz, będącego prawdziwym ogólnopolskim świętem bibliotekarzy, pasjonatów książek i rowerów, a zarazem niecodzienną akcją promocji czytelnictwa.


22 czerwca 2017 r. w centrum Łaz na placu przy fontannie zgromadziło się ponad pięćdziesięciu uczestników chętnych, aby wybrać się w rowerową podróż śladami przeszłości Łaz. Po rozdaniu pomarańczowych koszulek i przeprowadzeniu akcji bookcrossingowej wśród mieszkańców, uczestnicy rajdu wyruszyli krętymi uliczkami miejscowości, aby przypomnieć sobie punkty historyczne ważne dla rozwoju miasta Łazy. W słonecznej aurze mijali kolejno miejsca, gdzie usytuowane są lub były: Kino Ateneum, Stara Cementownia „Portland”, Bożnica Żydowska, Poczta, Ceramiczna Spółdzielnia Pracy, KTS, Przychodnia Kolejowa, Stołówka Kolejowa oraz Zakład Materiałów Ogniotrwałych. Następnie cykliści ruszyli przez Głazówkę do mety tegorocznego rajdu – Placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiesiółce.

Na uczestników rajdu czekały tam liczne atrakcje: grill, pieczenie kiełbasek oraz konkursy zręcznościowe. Cykliści sprawdzali swoje umiejętności, rzucając do celu i odgadując przysłowia, biorąc udział w zakręconym rowerowym wyścigu na czas, a także startując w konkurencjach grupowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom odjazdowego pomarańczowego rajdu oraz tym, którzy przyczynili się do zbudowania atmosfery i wyglądu rajdu: za przyjęcie i wsparcie panu sołtysowi sołectwa Wiesiółka Henrykowi Ziaja oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiesiółce, za zabezpieczenie rajdu policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, za wsparcie Parkowi Wodnemu Jura, Centrum Promocji i Przedsiębiorczości w Łazach oraz Siłowni Taurus w Łazach.

Skip to content