Filie biblioteczne wakacyjnie…

W Filii nr 1 w Niegowonicach do tej pory odbyły się m.in. zajęci edukacyjne  „W podróży, w górach, nad morzem – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!”, warsztaty „Teatr w skrzynce zamknięty” oraz zajęcia plastyczne „Ślady na pisaku” i „Dzień psa”. Strzałem w dziesiątkę okazały się warsztaty „Zostań Twarzą Biblioteki”, podczas których dzieci uczyły się podstaw techniki tworzenia i obróbki zdjęć cyfrowych, a później generowały biblioteczne memy.


W Filii nr 4 w Grabowej w zajęciach wakacyjnych udział brały przede wszystkim przedszkolaki. W ramach letnich spotkań najmłodsi budowali akwarium z papieru, ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez pasy i poznawali kolory sygnalizatorów świetlnych. Maluchy tworzyły świat zwierząt: stonogi, motyle, ośmiornice i ryby. Wielką frajdę sprawiło im rysowanie wakacyjnego obrazka za pomocą kredy na arkuszach czarnego papieru.

W Filii nr 6 w Ciągowicach wakacje upływają pod hasłem „Japońskie lato w Bibliotece”. Rozpoczęły je zajęcia o bezpieczeństwie z rysowaniem “zebry” i budowaniem słodkich sygnalizatorów świetlnych. Później było już tylko… japońsko. W trakcie kolejnych warsztatów powstawały tradycyjne japońskie latawce-karpie, które najmłodsi od razu wypróbowali. Stworzyli także japońskie wachlarze i girlandę z żurawiami origami. Wśród innych atrakcji było barwienie papieru, obrazkowe sudoku i japońskie domino.

Skip to content