Wakacje w Bibliotece

Wakacje w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach rozpoczęły się edukacyjnymi zajęciami „Latem kręci nas bezpieczeństwo”. Dzieci i młodzież wyposażone po nich w wiedzę na temat zagrożeń czyhających tuż za przysłowiowym rogiem ruszyły na wakacyjne przygody.
W ofercie Biblioteki znalazły się między innymi warsztaty Kamishibai przeprowadzone 4 lipca 2017 r. Ich uczestnicy, wpatrując się w magiczną skrzynkę, wysłuchali bajki „Kotka Milusia” czytanej przez bibliotekarza, a następnie utworzyli na kartach Kamishibai własne opowieści „O rycerzu zaklętym w żabę” i „Jaskinia marzeń”.
Kolejną atrakcją dla najmłodszych czytelników były zajęcia plastyczne „Bibułowe fantazje”. Słoneczna aura zmobilizowała do używania w ich trakcie sporej ilości wody, która nie służyła do studzenia zapału, wręcz przeciwnie – to ona zamieniała kartki okrywane kolorowymi skrawkami bibuł w prawdziwe cuda. Tak przygotowane i wysuszone tła pobudzały fantazję uczestników zajęć do tworzenia wyjątkowych prac plastycznych. Zwyciężyły nawet z „Łamańcami językowymi”, gdyż dzieci pracowały w pocie czoła nad swoimi małymi arcydziełami jeszcze kolejnego dnia.


17 lipca odbył się letni seans „Kina w Bibliotece”, a dzień później  chętni mogli znaleźć się „W plastelinowej krainie”. Najmłodsi czytelnicy w samo południe zasiedli przy wspólnym stole, aby tym razem posmakować zajęć plastycznych w plastelinowym wydaniu. Kolorowe wałeczki posłużyły dzieciom i młodzieży do wyklejania ich ulubionych bajkowych postaci.
24 lipca zaś dzieci i młodzież ruszyły dzięki komputerom w „Wirtualne podróże po Jurze”. Podczas zajęć w grupach dzieliły listę obiektów znajdujących się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej na zamki, strażnice i grodziska. Następnie pracowały przed komputerami, wyszukując wśród nich te obiekty, które usytuowane są w powiecie zawierciańskim. Mieli okazję sprawdzić kto jest prawdziwym mistrzem klawiatury i korzysta umiejętnie z zasobów sieci.

Skip to content