Święto z kredką w tle…

1522 listopada był wyjątkowym dniem dla każdego, kto jest prawdziwym fanem kolorów. Bynajmniej, nie chodzi o kolor włosów czy ścian, a nadzwyczajną paletę barw, którą uzyskujemy dzięki listopadowym bohaterkom, czyli kredkom.
Święto kredki obchodzili czytelnicy w Filii nr 6 w Ciągowicach. Stanęli oni przed zaskakującym wyzwaniem znalezienia najbardziej kolorowego bajkowego bohatera. Wybór padł na postać szczególną, bo na co dzień… szarą, jednak w bajkowym wydaniu kratkowo-kolorową, a więc wielkiego jak dom słonia Elmera. Powstały dwa wizerunki słonia – jednego kolorowały różnego rodzaju kredkami przedszkolaki, a drugiego wszyscy młodzi czytelnicy, którzy zawitali w progach biblioteki.

Kredki miały także swój dzień w Filii nr 4 w Grabowej. Tutaj odbyły się zajęcia z grupą przedszkolną, która najpierw kolorowała plakietki z napisem „Dzień Kredki”. Następnie każde dziecko zdobiło przestrzenną kredkę przygotowaną przez bibliotekarkę. Przedszkolaki pracowały także w grupach, mając za zadanie użyć jak największej ilości kredkowych barw, aby pokolorować duże wizerunki kredki narysowanej na brystolu.

Skip to content