Z kredką za pan brat!

Kredki to najlepsze przyjaciółki dzieci. Ich dzień świętowała młodsza grupa przedszkolna z Chruszczobrodu. Panie Karolina Gawlikowska, Klaudia Gorzkowska i Bogusia Serzysko (bibliotekarz Filii Bibliotecznej nr 3) przygotowały dla najmłodszych szereg zadań, zagadek i wyzwań związanych z kredkami.

Magiczne przedpołudnie zaczęło się od wizyty szczególnie rosłej kredki zielonej, która przybiła maluchom przysłowiową „piątkę” i zabrała je w swój barwny świat. Następnie dzieci wysłuchały „Bajki o żółtej kredce”, a później zostały zaznajomione z różnego rodzaju kredkami: ołówkowymi, świecowymi, pastelami suchymi i olejnymi oraz kredkami do twarzy. Nie obyło się oczywiście bez ich wypróbowania. Kolejnym wyzwaniem była zabawa rozmiarami: dzieci układały wizerunki kredek od najmniejszej do największej i odwrotnie. Dziesiątki kredek wprowadziły tak wesoły nastrój, że kolejna zabawa po prostu musiała wiązać się z tańcem – w przerwach między muzycznymi fragmentami przedszkolaki szukały ukrytych w rożnych częściach sali kredek. Później przyszedł czas na chwilę wytchnienia, również z kredką w ręku, gdyż maluchy wspólnie kolorowały Elmera – bajkowego kraciastego słonia. Zabawa i edukacja – to jest to!