Zimowy odpoczynek w filiach bibliotecznych…

Dwa tygodnie ferii były również udziałem filii bibliotecznych.
W Filii nr 1 w Niegowonicach młodzi czytelnicy czytali baśnie Andersena i pielęgnowali tradycję planszowych potyczek. Przy okazji rozmów o bezpieczeństwie nie omieszkali zrobić całego zestawu znaków drogowych. Nie zapomnieli o pracach plastycznych: powstawały karnawałowe maski, bałwanki, a na biurku bibliotekarza rósł stos kolorowanek.


W Filii nr 2 w Wysokiej uczestnicy zajęć pielęgnowali tradycję i jak co roku zorganizowali biblioteczny turniej szachowy. Tworzyli też maski karnawałowe i rywalizowali o tytuł „Mistrza gier planszowych”.

W Filii nr 3 w Chruszczobrodzie dzieci i młodzież pracowały nad… plastycznymi eksperymentami proponowanymi przez bibliotekarza. Uczestnicy zajęć barwili papier, robili masę porcelanową i produkowali rosnące farby, dzięki którym mogli tworzyć „wybuchowe” rysunki. Pracowali także nad witrażami, wytężali umysł w Dniu Łamigłówki i rozmawiali o bezpiecznym Internecie.

Filia nr 4 w Grabowej stała się strefą labiryntów i zagadek. Najmłodsi wzięli tu udział w Międzynarodowym Dniu Przytulania: kolorowali wizerunki misiów i rozmawiali o pluszakach.

W Filii nr 5 w Rokitnie Szlacheckim odbyło się czytanie dla przedszkolaków.

W jakim mieście żył legendarny smok? Dlaczego wyginęły dinozaury? Czym zajmuje się paleontolog? Na te i inne pytania mogli znaleźć odpowiedzi w książkach uczestnicy warsztatów organizowanych w trakcie ferii w Filii nr 6 w Ciągowicach. Przedszkolaki  wykonywały na nich ekoDinozaury i tworzyli czarodziejskie smocze opowieści.

Skip to content