Językowe potyczki w Niegowonicach

Choć Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego na całym świecie obchodzony jest 21 lutego, w Filii Bibliotecznej nr 1 w Niegowonicach poświęcono mu nieco więcej uwagi i we współpracy z Biblioteką Szkolną przeprowadzono cykl zajęć mających na celu ukazanie tego, jak ważne jest dbanie o język, jego różnorodność. Zwrócono także uwagę na konieczność jego ochrony.

Panie Anna Wilczok i Monika Szubert przygotowały szereg prac językowych, które przypomniały dzieciom i młodzieży, że piękne i poprawne posługiwanie się ojczystym językiem to całkiem przyjemna, ale i wymagająca sprawa. Klasa V szkoły podstawowej wzięła udział w dyktandzie, ćwicząc warsztat gramatyczno-ortograficzny. Uczniowie klasy VI sprawdzili się w konkursie „Co wiesz o polskich przysłowiach?”, którego celem było odkrycie na nowo nauk i przestróg przed niewłaściwym zachowaniem bądź nadchodzącymi wydarzeniami, które są powtarzane z pokolenia na pokolenie. Dodatkowo odbył się turniej scrabblowy.