Poranek z “Jeżycjadą”

13 marca 2018 r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbyło się Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.


Nasza biblioteka przygotowała krótką prezentację multimedialną, przybliżając twórczość autorki oraz ilustracje o serii książek i rodzinie Borejków. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach. Wysłuchali oni fragmentów książek, które przeczytały lektorki – uczennice Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki  Lidia Szkleniarz i Elżbieta Szafruga oraz bibliotekarki Halina Kudela i Bogusława Serzysko.

Młodzież wysłuchała zabawnych fragmentów, dowiadując się między innymi ile pączków można zjeść z miłości i jakie mogą być tego skutki, czy randki nastolatków zawsze się udają, jak wyglądała szkolna rzeczywistość najmłodszych członków rodziny Borejków , z czym z powodu drobnych „grzeszków” można pokojarzyć burzę oraz że kalafior to także kwiat…

Skip to content