Odjazdowy z Niepodległą

14 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach po raz szósty włączyła się w ogólnopolską akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tegoroczny rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów rozpoczął się tradycyjnie w centrum Łaz na placu przy fontannie.


Tegoroczna edycja rajdu odbyła się pod hasłem „Odjazdowy z Niepodległą” w nawiązaniu do 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, dlatego wszyscy jego uczestnicy ubrani w pomarańczowe koszulki przypięli do swoich rowerów flagi oraz białe i czerwone balony.

Rowerzyści o 11:00 wyruszyli z centrum Łaz ulicą Kościuszki, udając się Topolową do ulicy Młynek. W  Rokitnie Szlacheckim odbyli postój w Filii Bibliotecznej nr 5. Po krótkim odpoczynku ruszyli w stronę Ogrodzieńca, a stamtąd dotarli do punktu docelowego – Biwaku Leśnego im. sierż. Grzegorza Załogi w Hutkach Kankach, gdzie rozpalili wspólne ognisko. Po upieczeniu kiełbasek wzięli udział w kilku konkurencjach zręcznościowych, m.in.: rzucaniu rzutkami do celu, wyścigach w workach, turnieju wiedzy filmowej i książkowej, przygotowanym przez Magdalenę Kizlich i Annę Mąkę. Na wszystkich pomarańczowych rowerzystów czekała także loteria fantowa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy przyczynili się do zbudowania fantastycznej atmosfery rajdu: za zabezpieczenie rajdu policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu oraz za wsparcie Parkowi Wodnemu Jura i Centrum Promocji i Przedsiębiorczości w Łazach.

Skip to content