Kartki świąteczne dla hospicjum

Już po raz kolejny Filia Biblioteczna  nr 1 w Niegowonicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Wsi Niegowonice i Niegowoniczki wspólnie przygotowały warsztaty plastyczne, podczas których dzieci i młodzież wraz z rodzicami stworzyły wiele wyjątkowych kartek świątecznych. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjemnej, rodzinnej atmosferze. W niespełna trzy godziny powstało ponad sto ręcznie zdobionych, kolorowych karetek. Należy jednak wspomnieć, iż mieszkańcy Niegowonic mają już w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie i wytrawne umiejętności.


„Kartka Bożonarodzeniowa na rzecz pacjentów hospicjum” to akcja charytatywna, do udziału której mogą włączyć się wszyscy zainteresowani, ci młodsi i ci starsi. Uzdolnienia plastyczne nie są wymagane. Tak naprawdę liczy się chęć pomocy i wspierania potrzebujących. Dochód uzyskany ze sprzedaży kartek świątecznych wspomoże pacjentów Hospicjum Cordis w Katowicach, którzy na co dzień zmagają się z chorobą, cierpieniem i samotnością.

Angażowanie się w akcje charytatywne ma szczególne znacznie zwłaszcza w okresie świątecznym, nie tylko dla samych obdarowanych, ale także dla obdarowujących. W tym roku w akację włączyły się też Filia Biblioteczna nr 3 w Chruszczobrodzie, w której kartki przygotowywali uczniowie Szkoły Podstawowej  im. Gabriela Taszyckiego w Chruszczobrodzie i licealiści z Chruszczobrodu oraz Filia nr 6 w Ciągowicach, gdzie kartki tworzyli uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ciągowicach. Serdecznie dziękujemy!

Skip to content