Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego w nowym roku rozpoczynamy kolejny etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

SAMSUNG CSC
Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zapraszamy rodziców dzieci z rocznika 2016, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent. W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Od początku trwania kampanii, tj. od września 2018 roku, Bibliotekę w Łazach odwiedziło ponad 40 trzylatków z rodzicami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której zostały zapisane do biblioteki i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

Bibliotekarze z wielkim zaangażowaniem włączyli się w projekt, stając się dla trzylatków wyjątkowymi przewodnikami po świecie książek. Uroczyste wręczanie dziecku dyplomu za częste wizyty w bibliotece było doskonałą okazją do zbudowania z nim trwałych więzi, które – mamy nadzieję – przetrwają lata. Najważniejsze informacje o kampanii można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

Rodzicu bądź blisko i czytaj dziecku już od urodzenia, bo MAŁA KSIĄŻKA, TO WIELKI CZŁOWIEK!

SAMSUNG CSC

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizator: Instytut Książki