Kwiaty, muzyka i wiatr…

jak zdanie jak myśl
w opowieść bez końca
od zmierzchu po świt(…)”

i to jej  poświęcone było spotkanie w ramach Kawiarenki Literackiej. Co to takiego? Odpowiedź może być tylko jedna – miłość. To właśnie ona była tematem przewodnim spotkania poetycko-muzycznego „Kwiaty, muzyka i wiatr” z Tatianą Cieślik i Elżbietą Stępczyńską, które odbyło się 14 lutego br.
w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.

Elżbieta Stępczyńska jest Zawiercianką, stypendystką Prezydenta Miasta Zawiercie w dziedzinie twórczości, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Zadebiutowała w 2014 r. tomikiem poezji „W zapachu mięty”. Podczas spotkania zaprezentowała także wiersze z tomiku „W skrawku nocy”. Pytana o to czym dla niej jest poezja, odpowiada krótko: „Poezja to odkrywanie duszy, to miłość, pozwala sięgnąć tam, gdzie sięgamy w marzeniach…”.  Recytując wiersze, pani Elżbieta przedstawiła różne odsłony miłości: tę, która jest jak kuracja, zastrzyk adrenaliny i tę, która ziębi serce przekorą. Malowała słowem. Tatiana Cieślik dopełniała ten obraz dźwiękiem. Śpiewała o ulotności chwili, o delikatnej materii, jaką jest nadzieja, tworząc sentymentalny, pełen nostalgii klimat. Pani Tatiana od dwudziestu lat mieszka w Zawierciu, urodziła się w Rosji na Uralu. Zainspirowana twórczością Elżbiety Stępczyńskiej, komponuje muzykę do jej wierszy.