Wszystkie dzieci pięknie czytają – edycja XVII

Dnia 7 marca 2019 r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbył się finał XVII edycji miejsko-gminnego konkursu czytelniczego pt. „Wszystkie dzieci pięknie czytają ze zrozumieniem. Od smutku do radości, czyli o emocjach”. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez Bibliotekę i Szkołę Podstawową nr 3 w Łazach.
W konkursie wzięło udział czterech trzecioklasistów wyłonionych w eliminacjach szkolnych z 4 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Łazy.

Podczas finału konkursu uczniowie głośno czytali przygotowany przez siebie tekst, a następnie przygotowany przez organizatorów fragment z książki Hugh’a Loftinga i  udzielali pisemne odpowiedzi na pytania związane z treścią przeczytanego tekstu. Ich umiejętności – płynność czytania, wyrazistość, pauzowanie, akcentowanie, trafność interpretacji i walory artystyczne – oceniało Jury w składzie: Maria Płatek i Elżbieta Gradzik.
Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu i sprawdzeniu prac pisemnych przyznała nagrody książkowe i dyplomy zdobywcom trzech pierwszych miejsc:
I miejsce JULIA  ŚLĄZAK  – Szkoła Podstawowa w Wysokiej, opiekun Anna  Białas,
II miejsce WIKTOR  SADOWSKI  –  Szkoła Podstawowa w Łazach,  opiekun  Iwona Czerwonka,
II miejsce MACIEJ  KASPERSKI  –  Szkoła Podstawowa   w Niegowonicach,  opiekun  Aneta Kajdańska,
III miejsce  JAKUB  MAJCHROWICZ – Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie, opiekun Anna Gawrońska.

Pozostali uczestnicy za udział w konkursie otrzymali wyróżnienia i drobne upominki ufundowane przez Bibliotekę. Uroczyste wręczenie nagród i podziękowań dla opiekunów odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.

Skip to content