Manufaktura świąteczna

20190418_150825
Tradycyjne palmy wielkanocne, zdobione pisanki, dekoracyjne kartki świąteczne, kurczątka oraz zajączki – to ozdoby, które można było wykonać podczas tegorocznych przedświątecznych warsztatów organizowanych w ramach projektu Biblioteki w Łazach “Tradycja jest trendy”.

Zasadniczą ideą warsztatów jest podtrzymanie i przekazywanie młodym pokoleniom wiedzy na temat naszej kultury ludowej. Dzięki wielopokoleniowym spotkaniom dzieci poznają i pielęgnują zwyczaje i tradycję. Dla większości z nich spotkania warsztatowe są okazją do zabawy i zaprezentowania swoich umiejętności, a także stanowią ważny element w procesie edukacji i wychowania.

W ramach tegorocznych zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z różnorodnymi i barwnymi symbolami świątecznymi oraz poznać technikę wicia i strojenia palm wielkanocnych. Dla najmłodszych dekorowanie palm okazało się prawdziwą frajdą! Uwite gałązki wierzby, jałowca, kwiatu trzciny oraz bukszpanu dzieci zdobiły tak, jak podpowiadała im wyobraźnia. Efekt końcowej pracy przerósł naszą satysfakcję i radość.

Podczas kolejnych spotkań uczestnicy warsztatów mieli okazję przygotować różnorodne świąteczne dekoracje. Własnoręcznie malowane zajączki i barwione bibułą kurczątka z pewnością stały się wyjątkową dekoracją świątecznego stołu lub zawieszone w oknie ozdobą pokoju. Dzięki stworzonej miłej atmosferze poczuliśmy uroki wiosennej aury i Świąt Wielkanocnych.

 

Skip to content