Wystawa malarstwa i rzeźby Adama Janoska

W Galerii na Piętrze Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach prezentowana jest wystawa malarstwa i rzeźby Adama Janoska, której wernisaż miał miejsce 7 czerwca br.

Adam Janoska swoją przygodę z malarstwem rozpoczął 25 lat temu. Należy do Sekcji Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach. Jego prace były nagradzane na Juwenaliach w Warszawie. Pracuje pod kierunkiem Piotra Olbrychowskiego, nauczyciela, absolwenta WSP w Instytucie Sztuk Plastycznych w Częstochowie, czerpiąc z jego fachowej wiedzy i umiejętności. Tematyka i motywy prezentowanych prac są różne: odwiedzający mogą zobaczyć pejzaże, portrety, obrazy marynistyczne, te o tematyce fantastycznej i zwierzęta oraz kilka rzeźb, które utworzył autor.
Cieszymy się, że możemy promować kolejnego twórcę z terenu gminy Łazy. Wystawa prac Adama Janoska jest czynna w godzinach pracy Biblioteki w Łazach do końca lipca br. Zapraszamy do oglądania.