Gdy klon króluje…

DSC_3548Jesienne barwy zachwycają co roku. Drzewa mienią się wszelkimi odcieniami żółci, czerwieni, brązu, pomarańczu i zieleni, a spadające liście zdobią leśne ścieżki i przydrożne pasy zieleni. Wystarczy zebrać najpiękniejsze okazy i puścić wodze wyobraźni, aby wyczarować z nich zachwycające kompozycje. 23 października 2019 r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbyły się warsztaty kreatywne pn. „Jesienne bukiety”. Królem spotkania z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr w Łazach i ich wychowawczynią Anną Grabowską był liść klonu, a dokładniej ujmując – setki liści. Za ich sprawą Biblioteka zamieniła się w pracownię florystyczną, w której powstały bukiety mieniące się złotą jesienią. Idąc za radami bibliotekarek, uczestnicy warsztatów utworzyli róże, które złożyły się na efektowne i trwałe dekoracje. Pracowali ze szczególnym zaangażowaniem, by zabrać do domów choć mały fragmencik słonecznej jesieni, bo jesienią inspirujemy się przyrodą!