Wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Rzepeckiej

14 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Rzepeckiej,  w którym udział wzięli mieszkańcy gminy, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach i członkowie sekcji plastycznej UTW. Zainicjowała go Dyrektor Biblioteki Elżbieta Gradzik, podkreślając, że autorka wzbogaca w tym momencie grono twórców lokalnych, których prace prezentowane były w Galerii na Piętrze. Ich wystawiennictwo promuje talenty i umiejętności mieszkańców gminy.


Urszula Rzepecka jest znana w środowisku lokalnym, cieszy się ogromną sympatią, a wystawa jest sposobnością do ukazania jej pasji w postaci obrazów – dorobku dziesięciu lat pracy twórczej.
Autorka prac podkreśla, że wygląd prezentowanych prac jest ogromną zasługą Piotra Olbrychowskiego – nauczyciela, absolwenta WSP w Instytucie Sztuk Plastycznych w Częstochowie, który prowadzi zajęcia w ramach działalności Sekcji Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach, cierpliwie i umiejętnie przekazując wiedzę uczestnikom. Według niej dzięki taktowności i darowi pedagogicznemu pana Piotra nawet największy laik jest w stanie przejść twórczą metamorfozę i zarazić się pasją malarską.
Podczas wernisażu wspomniano pierwsze zajęcia Sekcji, w których uczestniczyła m.in. Urszula Rzepecka, stawiając nieśmiałe kroki prowadzące do rozwoju długoletniego już zainteresowania prowadzącego przez różnorodne techniki plastyczne.
Wśród prezentowanych w Galerii na Piętrze prac pani Urszuli jest obraz pt. „Pejzaż”, nagrodzony na Juwenaliach w Warszawie. Obok niego można zobaczyć pejzaże, martwą naturę i kwiaty. Obrazy są w ciepłych barwach. Patrząc na odcienie turkusów, żółci czy energetyczne fiolety, znajduje się w nich wiele pozytywnej energii autorki.
Zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki w Łazach i obejrzenia wystawy malarstwa Urszuli Rzepeckiej. Wystawa czynna jest do 31 grudnia 2019 r. w godzinach pracy Biblioteki.

Skip to content