Dinozaury w Bibliotece

Czy na Ziemi naprawdę żyły? Jeśli tak, to co jadły? Dlaczego wyginęły? Czy pozostawiły po sobie jakieś ślady? Dinozaury – temat, który na pewnym etapie dorastania pobudza wyobraźnię niemal każdego dziecka. Za dziecięcymi fantazjami i fascynacjami idą zwykłe opowieści, filmy, wycieczki do parku dinozaurów, nieprzeliczona ilość zabawek i figurek imitujących postaci.  Prehistoryczne stwory doczekały się już nawet swojego dnia w kalendarzu – choć pewnie nie każdy o tym wie, to 26 lutego przypada dzień dinozaura. Dzieci z przedszkola w Ciągowicach wspólnie i aktywnie celebrowały ten dzień. W Fili bibliotecznej nr 6 wysłuchały ciekawych opowieści o niezwykłym dinozaurze Arlo, który wraz ze swoim przyjacielem Bąblem przemierzał bezkresne prerie i lasy. Historia dwójki bohaterów to opowieść o przyjaźni, która okazała się być silniejsza niż strach. Ukoronowaniem spotkania stało się wykonanie kolorowych podobizn głównego bohatera. Papierowy talerzyk, klej, farby – nie trzeba wiele by wspólnie świetnie się bawić. A efekty – jak zwykle przerosły najśmielsze oczekiwania.