Wszystkie dzieci pięknie czytają – edycja XVIII

27 lutego 2020 r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbył się finał XVIII edycji miejsko-gminnego konkursu czytelniczego pt. „Wszystkie dzieci pięknie czytają ze zrozumieniem. Jak to dobrze jest mieć przyjaciela”. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez Bibliotekę i Szkołę Podstawową nr 3 w Łazach.
W konkursie wzięło udział sześciu trzecioklasistów wyłonionych w eliminacjach szkolnych ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Łazy.
Podczas finału konkursu uczniowie głośno czytali przygotowany przez siebie tekst, a następnie przygotowany przez organizatorów tekst bajki Ignacego Krasickiego i  udzielali pisemne odpowiedzi na pytania związane z treścią przeczytanego tekstu. Ich umiejętności – płynność czytania, wyrazistość, pauzowanie, akcentowanie, trafność interpretacji i walory artystyczne – oceniało Jury w składzie: Marzena Bargieł,  Małgorzata Poskrobko, Monika Przygodzińska.
Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu i sprawdzeniu prac pisemnych przyznała nagrody książkowe i dyplomy zdobywcom trzech pierwszych miejsc:
– I miejsce MARTYNA  PAŁKA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach, opiekun Joanna Bątorek,
– II miejsce LENA KĘDZIERSKA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach,  opiekun  Ewa Kocyba,
– III miejsce ALEKSANDRA KRZYSTAŃSKA – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grabowej,  opiekun  Dagmara Kapuśniak.
Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Łazach. Uroczyste wręczenie nagród i podziękowań dla opiekunów odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.

Skip to content