Zielony czwartek i “Barwy lata”

Po trzech miesiącach, w których bibliotekarze Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach nie spotykali się z czytelnikami podczas zajęć i warsztatów, rozpoczął się cykl spotkań plenerowych w ramach akcji „Wakacje w Bibliotece”. „Zielone czwartki” to plenerowe zajęcia dla dzieci oraz młodzieży. 9 lipca 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie – warsztaty kreatywne pn. „Barwy lata”. W parku przy Miejskim Ośrodku Kultury młode czytelniczki wspierane przez bibliotekarki tworzyły ręcznie malowane poszewki na poduszki. Królowały barwy lata: żółć, czerwień, niebieski… otoczone klimatem zieleni. Białe tkaniny zyskały ciekawe wzory, stając się niepowtarzalnymi elementami dekoracyjnymi. Czy tworzyliście kiedyś poduszkę, siedząc tuż przy zjeżdżalni? Właśnie tak zaczęły się „Wakacje w Bibliotece” – nieszablonowo, zwyczajnie i niezwyczajnie, bo o to chodzi w wakacje – aby w prostych działaniach i towarzystwie odnajdować radość, nabywać nowe umiejętności jakby mimochodem, czerpiąc przyjemność z efektów własnej kreatywności.