Czytamy „Balladynę”

Zapraszamy na dziewiątą odsłonę Narodowego Czytania. Do akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej corocznie organizowanej przez parę prezydencką Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach przyłącza się kolejny raz. Tegoroczną lekturą jest „Balladyna” – dzieło polskiego romantyzmu napisane przez Juliusza Słowackiego. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju nie spotykamy się tradycyjnie na placu przy fontannie, ale w sieci. Fragmenty lektury (oraz baśniowe dzieje dwóch sióstr) silnie inspirowane treścią dramatu Słowackiego, jednak zmodyfikowane, przedstawiają pracownicy Biblioteki. Zapraszamy do oglądania, przypominając, że każdy kto do końca września przyniesie do Biblioteki swój egzemplarz „Balladyny”, otrzyma w książce pamiątkowy, okolicznościowy stempel.