Logo informujące o badaniach na covid

Szanowni Państwo, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy
w Łazach przeprowadzono badania przesiewowe wykrywające koronawirus. Wzięli w nich udział wszyscy pracownicy Biblioteki. Informujemy, że wszystkie wyniki były negatywne.

Zawiadamiamy także, że Centrala i filie biblioteczne działają zgodnie z dotychczasową procedurą (m.in.: brak wolnego dostępu do półek, przesłony w punktach wypożyczeń i zwrotów książek, dezynfekcja blatów po każdym czytelniku, zachowanie bezpiecznej odległości, pracownicy korzystają ze środków ochrony osobistej, stosowana jest 7-dniowa kwarantanna książek przyjmowanych od czytelników).
Nadal podtrzymujemy ograniczenia w wolnym dostępie do księgozbioru, co ma na celu zminimalizowanie kontaktów większej liczby czytelników. Rozumiemy potrzebę samodzielnego poszukiwania interesującej lektury, jednak przepraszając za utrudnienia podkreślamy, że działanie powodowane jest dbałością o czytelnika. W trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy o wyrozumiałość i dalsze przestrzeganie procedur zalecanych w trakcie pandemii.
Widzimy się w bibliotekach.
Plakat z procedurami bezpieczeństwa w trakcie pandemii