KOMUNIKAT

Komunikat: otwarcie biblioteki od 30 listopada 2020 roku

Szanowni Czytelnicy,

Od poniedziałku 30 listopada 2020 r. znowu widzimy się
w Bibliotekach! Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów
z 26 listopada 2020 r. biblioteki publiczne mogą wrócić do udostępniania zbiorów czytelnikom. W związku z tym wracamy do starych zwyczajów i zasad: m.in.: brak wolnego dostępu do półek, przesłony w punktach wypożyczeń i zwrotów książek, dezynfekcja blatów po każdym czytelniku, zachowanie bezpiecznej odległości, pracownicy korzystają ze środków ochrony osobistej, stosowana jest 7-dniowa kwarantanna książek przyjmowanych od czytelników. Nadal podtrzymujemy ograniczenia w wolnym dostępie do księgozbioru, co ma na celu zminimalizowanie kontaktów większej liczby czytelników. Widzimy się w Bibliotekach!

Komunikat - zamknięcie biblioteki

Szanowni Czytelnicy,

w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, zgodnie z zaleceniem premiera Mateusza Morawieckiego, Biblioteka Narodowa rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników.

Działając na podstawie tych wskazań, informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach oraz filie biblioteczne zostają zamknięte dla czytelników w dniach 7-29 listopada 2020r.

W związku z powyższym nie będą realizowane zamówienia oraz zwroty książek. Aktualne wypożyczenia zostaną przedłużone o 35 dni, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane.

 

Skip to content