Ranking Bibliotek 2020

Logo Rankingu BibliotekBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach w Rankingu Instytutu Książki i „Rzeczpospolitej” na najlepiej prowadzone przez samorządy biblioteki publiczne w Polsce w 2020 roku wśród 835 instytucji zajęła 92 miejsce, w gronie bibliotek województwa śląskiego – 10 miejsce, w gronie bibliotek powiatu – 1 miejsce.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” po raz dziesiąty nagrodziły najlepsze biblioteki w Polsce, doceniając tym samym samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. Przyjęta przez kapitułę metoda oceny bibliotek premiowała m.in. działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, poziom czytelnictwa i liczbę kupowanych nowości. Liderem dziesiątej edycji rankingu zostało Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów, drugie miejsce zajęła Gminna Biblioteka w Świątkach, trzecie – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin. Liderem w województwie śląskim została Biblioteka Miejska w Cieszynie (plasując się na 11 miejscu w skali kraju). Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom, przyjaciołom i uczestnikom różnego rodzaju spotkań oraz zajęć – bez Was nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy :)