Tydzień spod znaku kota

Plakat zapowiadający koci tydzieńBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zaprasza dzieci do udziału w prawdziwej gratce dla wielbicieli kotów i czytania.
Od 15 lutego w Oddziale dla dzieci i młodzieży rozpoczyna się Koci Tydzień w Bibliotece. W dniach 15-19 lutego na najmłodszych czytelników czekać będą tajemnicze kocie paczki, a w nich mruczące historie i przygody. Wystarczy zawitać w Bibliotece w Łazach, wybrać jedną z paczek i przekonać się, z którym kocim bohaterem wyruszycie w świat książkowych przygód. W środę 17 lutego po raz szesnasty w Polsce będziemy obchodzić Światowy Dzień Kota. Na tę okazję przygotowaliśmy konkurs Książkot – złożony z 17 pytań test dla literackich kocich znawców. Opublikujemy go na stronie internetowej. Także w tym dniu bibliotekarze połączą się on-line z przedszkolakami z gminy Łazy, aby odwiedzić kocie ścieżki i przypomnieć sobie jak przyjemnie było spotykać się podczas wspólnych czytań pod hasłem „Wychowanie przez czytanie”. Jeżeli znajdziecie w najbliższym tygodniu chwilę wolnego czasu, zachęcamy do narysowania jednego z przedstawicieli kociej rodziny i przyniesienia rysunku do Biblioteki. Zrobimy z nich mruczącą wystawę.
Zachęcamy i zapraszamy!