Wakacyjne spotkania w plenerze…

Za nami pierwszy miesiąc „Wakacji w Bibliotece 2021”, w których z uwagi na ich hasło przewodnie (Bliżej natury) nie mogło zabraknąć spotkań poza budynkiem Biblioteki. Z uczestnikami wakacyjnych zajęć bibliotekarze działali kilkukrotnie w plenerze, odkrywając na nowo okolicę.

 Aby wyruszyć w beztroskie, ale bezpieczne bliskie i dalekie podróże, wakacje rozpoczęliśmy spotkaniem „Bezpieczne wakacje” zorganizowanym przez Śwetlicę Środowiskową “Stokrotka” w Łazach. W jego trakcie wsłuchiwaliśmy się w rady, ostrzeżenia i podpowiedzi strażaków z OSP w Rokitnie Szlacheckim, policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KP w Zawierciu oraz dowódcy Sekcji Wspomagającej Działania Poszukiwawcze z psami z OSP w Niegowonicach druha Tomasza Męcika – Kronenberga (to spotkanie nie mogło się obyć bez pewnej damy o czterech łapach – goldenki Zosi). Wyposażeni w nową wiedzę i pewni, że pamiętamy mnóstwo wskazówek dotyczących bezpieczeństwa z poprzednich lat, mogliśmy wyruszyć na drogi pełne przygód.
Pierwszą z nich była wyprawa do kamieniołomu w Niegowonicach. Jej uczestnicy dzielnie pokonywali kolejne kilometry, nie straszne było dające się we znaki słońce i kręte polne ścieżki. Na miejscu znaleźliśmy amonity, miejsce na ognisko i odkryliśmy prawdziwe wyżyny.
Kolejną plenerową atrakcją była gra, w trakcie której zamieniliśmy się w zagadkowych odkrywców, poszukujących złodziejaszka, który ośmielił się wykraść nasze bilety na wakacyjne podróże. Okazją do gry było święto Włóczykija, które przypadło na dzień naszej rozgrywki. Wiązaliśmy żeglarskie węzły, skanowaliśmy kody, budowaliśmy łódki, zapamiętywaliśmy słowa, zdobywaliśmy pocztówki, a wszystko po to, by na mecie rozbić bank starych monet!
Dziękujemy uczestnikom! Bawimy się wyśmienicie!

 

Skip to content