Książki online dla każdego – darmowy dostęp do ebooków w serwisach Ebookpoint BIBLIO, Legimi, IBUK Libra

Baner budżetu obywatelskiego - książki online dla każdegoSzanowni Czytelnicy,
od sierpnia 2021 roku Biblioteka w Łazach umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisach Ebookpoint BIBLIO, Legimi i IBUK Libra. Dostęp uzyskano w ramach zadania “Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Ebookpoint BIBLIO zawiera bogaty wybór literatury pięknej oraz cenione tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych grupy wydawniczej HELION. Udostępniane są ebooki, audiobooki i e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.
Legimi oferuje przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).
IBUK Libra oferuje dostęp do 5259 tytułów. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Wśród e-książek znajdują się też publikacje literatury pięknej, faktu, dla dzieci i młodzieży, poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Jak otrzymać dostęp do poszczególnych serwisów?

Najpierw pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres biblioteka@lazy.pl i podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem). Potem postępuj zgodnie z instrukcją dla właściwego serwisu.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:
– wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/  
– zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto
– wprowadź otrzymany kod
– korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online!
Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:
– wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/   
– wprowadź otrzymany kod
– załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz
– czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!
Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:
– wejdź na stronę https://libra.ibuk.pl/  
– postępuj zgodnie z instrukcją dostępną na https://libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

Zachęcamy do pobierania kodów!

Skip to content