Warsztaty “Kultura zmysłów” z Katarzyną Sobieraj – relacja

17 sierpnia 2021 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbyły się rodzinne warsztaty edukacyjne “Kultura zmysłów” z Katarzyną Sobieraj. Zajęcia odbyły się w ramach projektu “(Re)animujemy kulturę” dofinansowanego w programie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu “Partnerstwo dla książki 2021”.

W ich trakcie 2 grupy dzieci w wieku 4-6 lat sprawdziły użyteczność tunelu sensorycznego, pracując nad czuciem głębokim, w poszczególnych ćwiczeniach wykorzystywały jeżyki i piłki sensoryczne pobudzające receptory czuciowe. Podrzucanie, turlanie, łapanie – to tylko niektóre wyzwania doskonalące u dziecka zręczność i koordynację między chwytaniem, a widzeniem. To także świetna okazja do zabawy stymulującej integrację sensoryczną, którą prowadząca zawróciła w głowie wszystkim maluchom.

W trakcie spotkania warsztatowego swoją chwilę mieli także rodzice, którzy rozmawiali z panią Katarzyną o dziecięcej koncentracji, nadpobudliwości ruchowej, integracji i porządkowaniu bodźców płynących ze świata zewnętrznego.
 
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Skip to content