Seniorzy gminy Łazy otwarci na nowe technologie – kontynuacja szkoleń komputerowych w ramach Śląskiej Akademii Senior@

21 lipca 2021 r. w zrewitalizowanym budynku KTS w Łazach swoją przygodę z nowymi technologiami rozpoczęły dwie grupy seniorów 65+. Było to nie lada wyzwanie, bowiem zajęcia odbywają się codziennie po cztery godziny. Jednak chęć poznania możliwości Internetu, nabycia praktycznych umiejętności pracy z komputerem bądź laptopem okazała się bardzo istotna dla uczestników, którzy zdecydowali się na tak intensywną wakacyjną edukację. Po ubiegłorocznych kursach online i w pierwszej połowie bieżącego roku, aktualne szkolenia odbywają się stacjonarnie.
Grupa seniorów z kursu komputerowego Śląska Akademia seniora w budynku biblioteki Uczestnicy kursu komputerowego Śląska Akademia seniora w budynku KTS

Warto dodać, że od 9 sierpnia udało się rozpocząć kolejne szkolenie, zajęcia odbywały się w Bibliotece. Grupa 7 seniorów przystąpiła do intensywnej realizacji programu edukacyjnego szkoleń, uczestnicząc w siedmiogodzinnych zajęciach. Zakończenie zajęć wszystkich grup nastąpiło 31 sierpnia bieżącego roku, poprzedzone zostało wręczeniem tabletów, które seniorzy otrzymali na własność by doskonalić swoje umiejętności korzystania z Internetu oraz praktycznych usług np. e-recept, zakupu biletów przez Internet, korzystania z bankowości elektronicznej, zakupów przez Internet z dostawą do domu.

Skip to content