Spotkanie z Krzysztofem Wielickim – zapowiedź

Plakat zapowiadający spotkanie z Krzysztofem WielickimBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zaprasza na spotkanie „Myśli na szczycie” z Krzysztofem Wielickim, które odbędzie się 7 października 2021 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. Wydarzenie organizowane jest w ramach zadania „Biblioteka na krańcach świata” w programie „Partnerstwo dla książki 2021” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Krzysztof Wielicki jest jednym z najwybitniejszych himalaistów świata. Wspinacz, alpinista, taternik, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów – 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi. Jest członkiem blisko stuletniego stowarzyszenia The Explorers Club, które nagrodziło go prestiżowym odznaczeniem Lowell Thomas Award. Jest również współzałożycielem Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. W październiku 2018 roku wraz z Reinholdem Messnerem odebrał prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie sportu – Nagrodę Księżnej Asturii, popularnie nazywanej hiszpańskim noblem.

Z uwagi na obostrzenia w związku z epidemią covid-19 na spotkaniu obowiązuje limit miejsc. Aby zarezerwować miejsce wystarczy zadzwonić pod numer: 32 6729446 i odebrać darmowy bilet wstępu w Bibliotece w Łazach lub dokonać rezerwacji podczas wizyty w Bibliotece. Posiadanie biletu jest warunkiem wejścia na salę MOK w dniu spotkania. 

Serdecznie zapraszamy, przypominając, że możemy gościć tylko osoby w maseczkach :)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Skip to content