Akcja bookcrossingowa Książki podróżniczki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zaprasza do udziału w akcji promującej czytelnictwo. Bo książki kochają… podróże! Na czym polega inicjatywa? To tylko 5 prostych zasad: WEŹ, PRZECZYTAJ, ODDAJ, WYMIEŃ, PRZYNIEŚ. Akcja ma charakter bookcrossingu – książkowej wymiany:

  1. WEŹ książkę z półki.
  2. PRZECZYTAJ ją. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu: w domu, parku, poczekalni, kawiarni, w bibliotece…
  3. Przeczytałeś? Świetnie! ODDAJ książkę na którąś z półek książek podróżniczek.
  4. WYMIEŃ książkę na inną lub podaj znajomemu.
  5. Masz w domu książkę, której już nie potrzebujesz a może być wartościową lekturą dla kogoś innego? PRZYNIEŚ ją na półkę. Niech ruszy w swoją niezapomnianą podróż z miłośnikami czytania!
    Ciesz się czytaniem!

Lista punktów z Półkami Książek Podróżniczek:
– Park Wodny Jura (ul. Topolowa 1)
– Dworzec kolejowy w Łazach (ul. Dworcowa 1)
– Przychodnia Promed (ul Jesionowa 1, I piętro)

W minionych miesiącach w przestrzeni miejskiej Łaz, w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców powstały punkty książkowej wymiany – półki pełne książek, które każdy przechodzień może wziąć, by czytać w dowolnym czasie i miejscu. Regały zostały przez bibliotekarzy zapełnione różnymi pozycjami – literaturą piękną, popularnonaukową i dziecięcą, tak, by każdy mógł znaleźć na nich coś dla siebie i dołączyć do akcji czytelniczej polegającej na książkowej wymianie, zaproponowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Łazach w ramach zadania “Biblioteka na krańcach świata” w programie “Partnerstwo dla książki 2021” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Akcja cieszy się zainteresowaniem, a na półki wracają nie tylko książki ustawiane przez bibliotekarzy, ale również wiele pozycji, którymi dzielą się mieszkańcy. Dzięki temu spełnia się idea przewodnia działania – czytamy i dzielimy się ciekawymi lekturami z innymi, poszerzając horyzonty i odkrywając różne krainy na kolejnych stronach, które trafiają w nasze ręce. Książki są podróżniczkami i przyczyniają się do odbywania intelektualnych podróży osób biorących udział w akcji.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Skip to content