Z miłości do książek – relacja z walentynkowego randkowania z książką

Uczestnicy akcji Randka w ciemno z książką 2022Walentynki w Bibliotece Publicznej w Łazach to jedyny taki dzień w roku, w którym książki wypożycza się w ciemno. Autor, tytuł, okładka nie mają żadnego znaczenia – 14 lutego to los decyduje z jaką lekturą spędzisz popołudnie, wieczór, a może całą noc! Jedno jest pewne – będzie to nowość na rynku wydawniczym. Sienkiewicz, Prus czy Orzeszkowa zostają w szkolnym kanonie – w walentynki spędzamy z współczesnymi pisarzami.
Już po raz czwarty Biblioteka Publiczna w Łazach wykorzystując walentynkową atmosferę promowała czytelnictwo i zachęcała mieszkańców Gminy do niekonwencjonalnych wyborów literackich. Kryminał, romans, sensacja, powieść historyczna, obyczajowa, psychologiczna, a nawet horror i reportaż – w przygotowanych pakietach można było znaleźć dosłownie wszystko. Aby dać się ponieść literackiej fantazji wystarczyło odwiedzić 14 lutego Bibliotekę i wypożyczyć książkę „w ciemno”. Bez literackich uprzedzeń, nie znając recenzji, czy rekomendacji, nie wiedząc nic o autorze, nie mając pojęcia o tytule  – w tym roku każdy czytelnik wybierał z „drzewka miłości” szczęśliwy numer i opatrzona nim przygotowana pozycja ze specjalnego zestawu odpowiednio trafiała w jego ręce. Jednym słowem: użytkownicy biblioteki mieli okazję wypożyczyć i przeczytać książkę, po którą w tradycyjnych warunkach najprawdopodobniej by nie sięgnęli.
„Randka z książką” skierowana wyłącznie do dorosłych czytelników to jedna z najbardziej lubianych akcji promujących czytelnictwo w naszej Bibliotece. Ma swoich wiernych entuzjastów, którzy na przygodę z nieznajomą czekają cały rok. I tym razem akcja wzbudziła wiele ciepłych uśmiechów oraz pozytywnych reakcji ze strony czytelników. Mamy nadzieję, że wieczory spędzone z książką – niespodzianką okazały się przyjemne, emocjonujące, a sama lektura wpłynęła na poszerzenie gustów czytelniczych. A tych, którzy jeszcze nie zakochali się w czytaniu – zapraszamy do Biblioteki cały rok!

Skip to content