XXI Turniej Wiedzy o Książce i Bibliotece – relacja

Uczestnicy XXI turnieju wiedzy o książce i bibliotece na scenie miejskiego ośrodka kultury w Łazach2 czerwca 2022 roku odbyła się dwudziesta pierwsza edycja miejsko-gminnego Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece. Turniej organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Łazach. W tegorocznym Turnieju do współzawodnictwa przystąpiło 9 trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Łazy. Celem Turnieju jest kształtowanie kultury i aktywności czytelniczej oraz promocja działań Biblioteki Publicznej. W ramach konkursu odbyło się pięć konkurencji. Uczestnicy musieli wykazać się m. in.: znajomością przysłów, wiedzą o książce i bibliotece oraz postaciach literackich. Okazało się, że szkolne drużyny znają nie tylko niejedno powiedzenie, treści zawarte w książkach, ale i piosenki znane z ekranizacji filmowych poszczególnych lektur. Chwile maksymalnego skupienia, nucenie, narady, śmiech i wymiana wiedzy – tak w kilku słowach można podsumować czwartkowe przedpołudnie.
Turniej przygotowała i poprowadziła Małgorzata Poskrobko, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwało Jury, w skład którego weszły: Bogusława Serzysko – przewodnicząca, Jolanta Czaja i Anna Gorgoń.
Zwycięzcami XXI Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece została drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. M. Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim w składzie: Alicja Kotlińska, Mikołaj Pawlak i Bartosz Tylec, której opiekunem była Pani Patrycja Pięta.
Kolejne miejsca na podium zajęły dwie drużyny z Szkoły Podstawowej w Niegowonicach. II miejsce zajął zespół w składzie: Nicola Olszewska, Mikołaj Szamota i Jakub Kasperski, a III miejsce drużyna, w skład której weszli: Magdalena Mędrek, Jagoda Pudzianowska i Hanna Zdrzalik. Opiekunką obu grup była Pani Monika Szubert.

Uczestnicy Turnieju otrzymali dyplomy i nagrody. Ich fundatorami byli: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach, Squash Centrum Łazy, Park Wodny Jura oraz Wydział Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach.

Skip to content